Schowek0
Twój schowek jest pusty
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » DRZWI » Co drzwi mają w środku? Rodzaje i charakterystyka wypełnienia drzwi
AbApariciApeAztecaBarański drzwiBarlinekBerry AllocBescoCasalagrande PadanaCeramica LimoneCeramsticCerradCersanitCicogresCisa CeramicheCodicerDelconcaDewro drzwiDreEgenEl CasaElitaEmigresEmporiaEngerEqupieErkadoEvo CeramikaExcellentFabresaGeberitGrespaniaGroheHalconJawor-ParkietLagrusMainzuMarazziModuleoMove onNovabellNowa GalaOltensOpocznoPamesaParadorParadyżPergoPerondaPol-SkonePolkaPorcelain GresPortaQuick-StepRagnoRak CeramicsRakoRamon SolerRaw DecorRealondaRocaSaloniStargresTubądzinTubądzin Maciej ZieńUnilinVascoVivesZoya

Co drzwi mają w środku? Rodzaje i charakterystyka wypełnienia drzwi

Autor: adminData dodania: 20-12-2023Wyświetleń: 108
 

Co drzwi mają w środku? Rodzaje i charakterystyka wypełnienia drzwi

 

Czy zastanawialiście się kiedyś co znajduje się w środku drzwi i jak wyglądają one w przekroju? Czas przyjrzeć się tematowi z bliska i wyjawić odpowiedź na to intrygujące pytanie. 

 
alt
 

Zacznijmy od tego, że jeśli drzwi w środku nie mają nic, to ciężko nawet nazwać je drzwiami. Bardziej będzie to wtedy po prostu kawałek uciętego i obrobionego drewna, służący jedynie do odgrodzenia przestrzeni. 

Jeden z podstawowych elementów, który świadczy o jakości drzwi, to właśnie ich wypełnienie. Rodzaje wypełnienia nazywamy odpowiednio:

 
  1. Plaster miodu

 
 
alt


 
  1. Płyta otworowa

 
 
alt


 
  1. Płyta pełna - wypełnienie pełne

 
alt
 

Cechy wypełnienia drzwi

To, co drzwi mają w środku, wpływa zdecydowanie zarówno na jakość, jak i na komfort ich użytkowania. 

Najgorszy jakościowo, choć oczywiście i najtańszy, będzie tzw. plaster miodu. Jest on wykonany jedynie z tektury i charakteryzuje się wręcz zerowym wyciszeniem. Oznacza to, że takie drzwi nie będą tłumiły dźwięków z zewnątrz. Plaster miodu skutecznie usztywnia drzwi, jednak trzeba pamiętać, że w razie dostania się do środka wilgoci, papier mięknie i traci swoje właściwości. Jeśli rozważasz ten rodzaj drzwi ze względu na ich cenę, podpowiadamy, aby zamontować je w pomieszczeniu, w którym niekoniecznie zależy nam na ciszy, tak jak w przedpokoju, kuchni, czy schowku.

 
Lepszym, optymalnym rozwiązaniem, które można mieć już za niewielką dopłatą, jest płyta otworowa (czasem zwana także płytą wiórowo-otworową). Ten rodzaj wypełnienia jest wykonany z trwalszych surowców i dzięki swojej konstrukcji zapewnia o wiele lepszą akustykę, tłumiąc hałasy. Tym samym dobrze sprawdzi się do pomieszczeń, które chcemy uchronić od zgiełku - sypialnia, pokój dziecięcy, gabinet, czy biuro. 


Rozwiązaniem najbardziej trwałym i komfortowym w użytkowaniu będzie zdecydowanie płyta pełna (wypełnienie pełne). Co za tym idzie, jest również najbardziej kosztowna. Nie tylko trzeba doliczyć wyższy koszt wypełnienia, ale także dopłatę za dodatkowy trzeci zawias, który jest konieczny ze względu na zwiększony ciężar drzwi. Mimo wszystko warto podkreślić, że drzwi z wypełnieniem pełnym stanowią najwyższy standard, najlepsze wygłuszenie i o wiele większą stabilność. 

Różnicę między wypełnieniem w stylu plastra miodu a wypełnieniem pełnym można więc porownać do różnicy między ścianką działową a ścianą konstrukcyjną. Pierwsza - najczęściej bardzo cienka, pełni jedynie funkcję odgrodzenia przestrzeni. Druga - pożądna, obszerna, nieraz wielowarstwowa, utrzymuje obciążenie, dobrze tłumi hałas. 


Wybór drzwi i ich wypełnienia

Jeśli chodzi o wybór drzwi i ich wypełnienia, warto przygotować sobie wstępny budżet i w razie potrzeby zdecydować się na model tańszy tam, gdzie nie ma to tak dużego znaczenia, a model droższy i lepszy jakościowo przeznaczyć do pomieszczenia, w którym cenimy sobie ciszę. 


Od teraz nie tylko stolarze, producenci drzwi czy sprzedawcy w salonach wnętrz będą znali odpowiedź na pytanie “co znajduje się w środku drzwi”. Mamy nadzieję, że ta wiedza okazała się ciekawa i przyda się, gdy będziesz rozważać kupno nowych drzwi do swojego domu. 

 

Zapraszamy do naszych salonów z drzwiami po poradę i wycenę! 

 

Nasze adresy:

Warszawa Wola, ul. Wolska 94, tel. 720 903 605
Warszawa Białołęka, ul. Marywilska 44, tel. 516 148 128
Warszawa Mokotów, ul. Domaniewska 37b 1 piętro po lewej, tel. 535 700 441
Warszawa Ochota, al. Jerozolimskie 185 lok. 24, tel. 535 700 633
Łomianki k/Warszawy ul. Kolejowa 50, tel. 720 903 601

 

*Wszystkie zdjęcia pochodzą od firmy @Porta

Komentarze (0)

PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJWRÓĆ DO KATEGORII DRZWI
Zoya
Unilin
Roca
Pergo
Azteca
Rako
Marazzi
Raw Decor
Pamesa
Ab
Cicogres
Ceramstic
Ape
Codicer
Cerrad
Delconca
Barlinek
Vives
Polka
Parador
Erkado
Emigres
Tubądzin Maciej Zień
Elita
Stargres
Porcelain Gres
Halcon
El Casa
Equpie
Cisa Ceramiche
Vasco
Geberit
Besco
Saloni
Enger
Quick-Step
Porta
Moduleo
Excellent
Realonda
Peronda
Nowa Gala
Lagrus
Cersanit
Mainzu
Novabell
Grespania
Ceramica Limone
Opoczno
Pol-Skone
Jawor-Parkiet
Aparici
Tubądzin
Emporia
Barański drzwi
Rak Ceramics
Fabresa
Evo Ceramika
Ragno
Berry Alloc
Casalagrande Padana
Egen
Paradyż
Dre
Dewro drzwi
Move on
Grohe
Oltens
Ramon Soler
Newsletter

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ